19 листопада 2017 р.


18 листопада разом із учнями свого класу я здійснила подорож до героїчного міста ОДЕСА. 
Ми  відвідали  історичні місця міста, зробили прогулянку старовинними вулицями: Дерибасівській, Пушкінській, Рішельєвській і Ланжеронівської; Познайомилися із шедевром архітектури та зодчества – Театром опери та балету, а також з історичними будівлями, в яких сьогодні розташовані Аархеологіческій і Морський музеї. Не звертаючи увагу на холодну погоду, ми змогли  пройтися по затишному Приморському бульвару, де розташована міська Дума, палац графа Воронцова з колонадою, пам’ятник герцогу де Рішельє і знамениті Потьомкінські сходи, які є парадним входом на Приморський бульвар з боку моря.  Але найбільші враженння у нас залишилися після відвідування катакомб. В роки Великої Вітчизняної війни в катакомбах ховалися підпільники. Партизани, серед яких були діти, місяцями не виходили на поверхню. Відсутність сонячного світла, свіжого повітря, постійна напруга … Партізнскій табір називали «підземної Радянською республікою». Подвигу партизан присвячена експозиція Музею партизанської слави в селі Нерубайське. Фрагмент карти одеських катакомб У 1928 році в Одесі була створена спеціальна експедиція з дослідження катакомб. В результаті з’явився перший план катакомб: входи, галереї, колодязя, русла підгрунтових вод … В карстових печерах (природних порожнечах, заповнених глиною), пов’язаних з штучними виробками, були знайдені кістки древніх тварин. 
  Апогеем нашої подорожі, стала екскурсія до нового сучасного музею.
«Музей цікавої науки» – це перший на півдні України науково-розважальний інтерактивний музей, в якому підібрана велика кількість унікальних експонатів зі світу науки. Тут можна побачити дива сучасної техніки, що функціонують завдяки науковим відкриттям, та відтворюють в деталях принципи цих самих наукових відкриттів.  У музеї теоретичні основи фізики та хімії демонструють на практиці. Тут можна побачити, як народжується цунамі, пройтись кімнатою з лазерним промінням, і навіть приготувати речовину, яку використовують як людську кров у художніх фільмах. Музей ділиться на індивідуальні розділи: акустика, оптика, анатомія, інжиніринг, механіка, рідини і гази. До всіх експонатів дозволено торкатися, що особливо подобається дітям  Центральної експозицією в музеї є великий планетарій з вбудованим сферичним кінотеатром. Система сучасної апаратури дозволяє відвідувачам здійснити прогулянку в центр галактики і ознайомить з будовою Сонячної системи.
Наш дружний колектив мандрівників залишився дуже задоволеним екскурсіями та новими знаннями про нашу велику країну... 


Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.

    Емоційне вигорання батьків Найчастіше батьки самі не розуміють, чому дитина раптом починає їх дратувати і злити. Вони зриваються і кри...